"Малопольська ніч науковців"

Учні ССЗШ №81 ім. П.Сагайдачного разом із директором школи Проців Б.М., заступником директора Махомет Р.Р. та вчителем Москаль З.В. побували у Кракові (Польща), де відбулася Малопольська Ніч Науковців. Враження надзвичайні. Візит молоді Львівської області у «Малопольській Ночі Науковців 2017» розпочався державним гімном України біля могили отця композитора Михайла Вербицького, що в селі Млинах Підкарпатського воєводства Республіки Польщі. А далі переїзд в Краків та політ у країну науки «Відвідаю знання». Метою даного заходу є популяризація зацікавлення наукою молодого покоління через показ сучасних наукових лабораторій і експериментів у форматі загальноєвропейського наукового шоу. Учні відвідали музей польської авіації, лабораторії провідних наукових установ, були учасниками захоплюючих дискусій, дослідів і експериментів. Про елементи біохімії та біофізики в щоденному житті дізналися у Краківському педагогічному університеті, а у Гірничо-металургійній академії відбувся показ різних фори електрики, побачили де живе блискавка, послухали електричний концерт від трансформатора Тесли, відвідали Академічний центр матеріалів і нанотехнологій. Цікаві спілкування, смачні частування, музичне вітання краківського оркестру, екскурсії містом і цінні подарунки…День у Кракові був дуже насичений, але водночас цікавий.
Перебування групи у Польщі організувала «Агенція Європейських інновацій» за підтримки уряду Маршалка Малопольського воєводства Ренспубліки Польща.

/Files/images/2210 .jpg

/Files/images/2214 .jpg

/Files/images/2217 .jpg

/Files/images/2209 .jpg

Різдвяна подорож до Німеччини

15 учнів нашої школи повернулися з Німеччини, де вони перебували цілий тиждень у супроводі вчителя англійської мови Москаль Зоряни Володимирівни та вчителя німецької мови Велійко Марії Мирославівни. Вони стали учасниками Різдвяного проекту у молодіжному екологічному центрі Шпонс Гаус у місті Герсхайм (Німеччина). Тут вони познайомилися із своїми ровесниками із Польщі (м. Ярослав, м. Кросно) та Німеччини (м. Оршольц). Разом вони обговорили традиції святкування Різдва у своїх країнах, знайшли спільні та відмінні риси. У дружній атмосфері за круглим столом вони спробували визначити, що ж все таки важливіше у цей святковий час для людей: речі, які ми даруємо, чи час, який ми присвячуємо своїм рідним? На Різдвяному вечорі всі учасники проекту мали змогу поринути в атмосферу Різдва, послухати колядки, подивитися виступ українського вертепу та обмінятися власноруч виготовленими подарунками. Різдвяні ярмарки у м.Страсбург та м.Заарбрюкен, відвідування яких було частиною програми проекту, стали незабутніми для наших учнів.

eTwinning

Учні 7-Б та 9-В класів нашої школи під керівництвом вчителя англійської мови Могиляк Галини Володимирівни брали участь у проекті «Можливо, подзвони мені». Даний проект тривав 8 місяців. До нього були залучені діти з України, Литви, Польщі та Іспанії. Робота була спрямована на те, щоб розвинути аналітичне мислення школярів та проаналізувати застосування телефонів та використання Інтернету на теренах наших країн. Учні вчилися працювати в групах з новими людьми, виконували пошукові завдання, вчилися організовувати свою роботу та адаптовуватися у нових для себе ситуаціях. Впродовж проекту було 4 онлайн чати та 1 відео конференція.eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами.
За участь у проекті ми були нагороджені «Відзнакою якості» Національної Служби Підтримки України та Європи.
А 25 листопада 2016 року у Києві відбулася щорічна Національна конференція eTwinning Plus. Ця урочиста подія зібрала понад 200 освітян з усієї України, а також декілька іноземних гостей. Директор нашої школи Проців Б. М. та вчитель англійської мови Могиляк Г. В. були запрошені на неї також. Усі учасники програми мали чудову нагоду почути про виклики, кинуті освіті та основні принципи нових сучасних методів навчання. Особливими гостями були представник міністерства освіти, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти пані Коваленко Оксана Ярославівна, а також представник Британської Ради пан Кріс Вілліамс. На завершення були вручені нагороди та призи для шкіл-переможців. Наша школа була нагороджена Національною відзнакою якості України, дипломом за найкращий міжнародний проект місяця жовтня 2016 року, а також дипломом за найкращий міжнародний проект у 2016 році, а саме, проект ‘Call me maybe’.

«Малопольська ніч науковців»

Щороку ГО «Агенція Європейських Інновацій» (ГО «АЄІ») у рамка угоди з урядом Маршалка Малопольського воєводства республіки Польща організовує малопольські ночі науковців.
Цей захід є частиною європейської ініціативи « Європейська ніч науковців» (European Researchers’ Night») яка на даний момент підтримується програмою Горизонт 2020.
Мета - заходу популяризація зацікавлення наукою молодого покоління через показ сучасних наукових лабораторій і експериментів у форматі загальноєвропейського наукового шоу.
ГО «Агенція Європейських Інновацій» запросила п. Проців Богданну, директора ЛССЗШ № 81 м. Львова, учнів 10-Б класу та вчителя Свистунову Л.Б. до участі у складі української делегації в поїздці до Польщі в рамках проекту «Малопольська ніч науковців», що відбулася 29 вересня-1 жовтня 2016 року у м. Краків (Польща).
Організатором даного проекту є Управління Малопольського Воєводства, який уже десятий рік поспіль організовує даний захід в Кракові і з 2014 року запрошує до участі делегацію з України.
ГО «Агенція європейських інновацій» виступає партнером даного проекту.
Учні та вчителі брали участь у різних заходах за планом «Малопольської ночі науковців»: самостійно будували електрофор і Лейденську банку, проводили експерименти з електростатики; їздили на велосипеді з квадратними колесами, піднімали без з усиль двигун, вагою 115 кг; відвідували виставку, присвячену автомобільній тематиці; були присутні на демонстрації «кровообігу» міста Кракова, на мультимедійному шоу, яке відправило дорослих і дітей в минуле, в часи, коли по Землі ходили динозаври; відвідали Гірничо-металургійну академію, де брали участь в демонстрації роботів з різними ступенями автономії; були на показі розряду блискавки «Буря в лабораторії», демонстрації різних форм електричних розрядів, трансформатора Тесли.
Вражень багато! Але побачене пробудило інтерес до вивчення біології, географії, а насамперед, фізики!
Кiлькiсть переглядiв: 417

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.