Права й обов'язки учнів

У п. 1 статті 51 закону України «Про освіту» зазначено, що учні мають гарантоване державою право на:
  • навчання для здобуття певного освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів;
  • вибір навчального закладу, форми навчання, освітньо-професійних та індивідуальних програм, позакласних занять;
  • одержання направлення на навчання, стажування до інших навчальних закладів, у тому числі за кордоном;
  • користування навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою базою навчального закладу;
  • доступ до інформації в усіх галузях знань;
  • участь у науково-дослідній, дослідно-конструкторській та інших видах наукової діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах;
  • особисту або через своїх представників участь у громадському самоврядуванні, в обговоренні, вирішенні питань удосконалення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту тощо;
  • участь в об'єднаннях громадян;
  • безпечні й нешкідливі умови навчання та праці;
  • трудову діяльність у встановленому порядку в позаурочний час;
  • захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства, від дій педагогічних, інших працівників, які порушують права або принижують їх честь і гідність.
Відповідно до п. 1 статті 52 закону України «Про освіту» обов'язками учнів є:
  • додержання законодавства, моральних, етичних норм;
  • систематичне та глибоке оволодіння знаннями, практичними навичками, професійною майстерністю, підвищення загального культурного рівня;
  • додержання статуту, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.
  • Згідно з п. 3 цієї ж статті інші обов'язки осіб, які навчаються, можуть установлюватися законодавством, положеннями про навчальні заклади та їх статутами.

Обов’язки

чергових по школі

1.Для підтримки дисципліни і порядку в школі призначається черговий клас, який чергує протягом тижня.

2.Черговий клас з’являється до школи за 30 хвилин до початку уроків.

3.Чергові учні повинні обов’язково чергувати на визначених постах.

4.Чергові повинні стежити за порядком і дисципліною учнів, вимагати від них виконання правил внутрішнього розпорядку.

5.Протягом дня роботу чергового класу перевіряє черговий учитель.

6.У кінці тижня черговий клас складає звіт і звітує за своє чергування на робочій лінійці.

Правила поведінки учнів.

1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

2. У випадку порушення Правил до учнів можуть бути вжиті такі стягнення:

– усне зауваження

– запис зауваження в щоденник

– винесення догани, включно із занесенням іі в особисту справу учня

– виклик учня самого або з батьками на педагогічну нараду

– відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками

3. Заборонено приносити до школи предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров’ю та безпеці оточуючих або завадити проведенню навчального процесу.

4. Паління та вживання алкогольних напоїв на території школи категорично заборонено.

5. До закінчення уроків учень може залишити територію школи тільки з дозволу класного керівника або чергового адміністратора.

6. Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, а також з учнями.

7. Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна та речей, що належать вчителям та іншим учням. Забороняється брати без дозволу чужі речі. За пошкоджене шкільне майно батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки.

Правила поведінки під час перерви

1. Під час перерви учень зобов’язаний прибрати своє робоче місце й

підготуватися до наступного уроку.

2. Під час перерви забороняється:

– бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях

– штовхатися або грати у м’яча у приміщеннях, не пристосованих для цього

– сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за

погані слова, битися

3. У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні та чергових і дотримуватися черги.

4. Заборонено перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.

5. Заборонено виносити їжу і напої за межі їдальні.

Правила поведінки на уроках

1. Учні зобов'язані приходити до школи за 10-15 хвилин до початку занять.

2. Заборонено перебувати в класах у верхньому одязі.

3. Одяг учнів має бути чистим і охайним та відповідати вимогам, викладеним у Статуті школи.

4. Учні входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

5. Під час уроку не можна створювати галас, без дозволу підводитись, відвертати увагу інших учнів від уроку.

6. Заборонено виходити з класу без дозволу вчителя.

7. Урок закінчується тоді, коли вчитель оголосив про це. Тільки після цього учні можуть йти на перерву.

8. Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень.

9. Учень повинен дбайливо ставитися до своїх підручників та зошитів.

10. Учні зобов'язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

11. Забороняється користуватися мобільним телефонами під час проведення уроків.